טיפים לקניית דירה

טיפים לקניית דירה

טיפים לקניית דירה – חמשת הדברים שחשוב לדעת בדרך אל הבית החדש שלכם

ההחלטה לקנות דירה היא אחת ההחלטות הכלכליות החשובות ביותר בחיינו (והמשמעותית ביותר עבור רובנו) כך שאם החלטתם להפסיק להתגורר בדירות שכורות ולרכוש דירה, חשוב להבין שמדובר בהליך מורכב, עמוס בירוקרטיה ולא מעט לחצים. אחרי הכל, קניית דירה אינה דומה לשום קנייה אחרת שביצעתם בחייכם הן מבחינת סדר הגודל של ההוצאה הנדרשת והן מבחינת המורכבות של ההליך. על מנת לעשות מעט סדר בדברים ולהכין אתכם לקראת הבאות, הכנתי לכם חמישה טיפים לקניית דירה.

5 טיפים לקניית דירה – יוצאים לדרך

בעת תהליך רכישת דירה יהיה עליכם להקפיד על הנקודות הבאות:

  • בחרו את אזור המגורים שלכם בידקו את האזור בו אתם מעוניינים לגור, אם אתם מתכננים לגדל ילדים או במידה ויש לכם ילדים בידקו אילו בתי ספר וגנים קיימים במקום. כמו כן, יש לבדוק האם ישנה חנייה, האם האזור רחוק ממקום העבודה שלכם, האם יש בו גינות, סופרמרקט, חוגים לשעות הפנאי, בנקים, קופת חולים, תחבורה ציבורית וכל שירות אחר שנחוץ לכם. מומלץ לערוך סיור במקום ולקבל מידע מאנשים שמתגוררים בו. כמובן שיש לבדוק האם אתם יכולים לממן דירה באזור.
  • היעזרו באיש מקצוע אמין ומנוסה  נכון, ניתן לחפש דירה לבד. אפשר לחפש כל היום באתרי נדל"ן ובעיתונים אבל לרוב, מדובר בתהליך ארוך של סינון הדורש זמן רב וידע שאין אותו למרבית האנשים. על מנת לקבל את האינפורמציה האמינה ביותר ולהיחשף לנכסים המתאימים לכם בצורה המדוייקת ביותר, מומלץ לקבל סיוע מאיש מקצוע אמין ובעל המלצות ולהסביר לו בדיוק מה אתם מחפשים על מנת להימנע מבזבוז זמן ועגמת נפש. תנו לו להבין מה הצרכים המדוייקים של בני הבית, מה חשוב להם ובעיקר מה התקציב שלכם. מקצוען נדל"ן אמיתי יידע כבר ידע אלו נכסים מתאימים לכם יותר ויחסוך לכם כיתות רגליים מיותר.
  • בדקו את הסביבה של הבניין – אם מצאתם דירה שנראית לכם מתאימה, חשוב שתבדקו את הסביבה של הבניין. כלומר, בידקו מתי הבניין נבנה, האם הדירה והבניין שופצו, האם יש מעלית וחניה ובדקו האם ישנם מטרדים פוטנציאליים בסביבה, כמו חנויות, מסעדות ובנייה באזור העשויים להוות מפגע סביבתיים שונים כמו רעש או יצירת בעיה בחניה. כמו כן, יש להתרשם מניקיון הבניין ואם אפשר, לקבל קצת מידע על השכנים (כי אמנם טוב שכן קרוב מאח רחוק אבל שכן קרוב גרוע הוא בהחלט סיוט….)
  • בחרו עורך דין המתמחה בנדל"ן – כן, כולנו יהודים וכולנו חכמים וכולנו יודעים את התורה אבל….אל תפחיתו מחשיבותו של עורך הדין. עורך דין שמתמחה במקרקעין יוכל לסייע לכם בצורה ניכרת ולבצע מגוון בדיקות הכרחיות שלא תוכלו לבצע לבד, כמו למשל: בדיקת שטח הדירה לפי הטאבו, בדיקת שטח הדירה לפי הארנונה והמצב הקיים, בדיקת היתרי בנייה, בדיקת עיקולים, שעבודים וזכויות לצד ג', בדיקת נסח טאבו, בדיקת אישורים עבור תשלום מיסים, בדיקת מסמכים שנחוצים לרישום, בדיקת זיכרון דברים ומגוון בדיקות נוספות עד לשלב החתימה על חוזה הרכישה.
  • הגדירו תקציב ריאלי מראש - נכון, זה נשמע כמו טיפ מובן מאליו אבל עדיין אני ממליצה בחום להתייחס אליו. קניית דירה היא הרכישה הכלכלית המשמעותית ביותר בחיי רובנו וכזו אשר תשפיע על התנהלותנו הכלכלית בעשרות השנים הקרובות לאחר ביצועה. הגדירו לעצמכם מראש מהו טווח המחירים המקסימלי אותו אתם מוכנים להשקיע. קחו בחשבון את הריבית על המשכנתה, את ההון העצמי אותו אתם נדרשים לגייס ובעיקר מהו גובה ההחזר החודשי בו אתם יכולים לעמוד. גם בנושא זה ניתן להיעזר באנשי מקצוע מומחים שיסייעו לכם לקבל את ההחלטה המושכלת עבורכם.

אלו הם רק כמה טיפים לקניית דירה אך התחשבות בהם עשויה לסייע בצורה ניכרת. אני אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולעזור לכם לעבור את התהליך בדרך לבית החדש שלכם בצורה מוצלחת.

מחפשים לקנות נכס בהוד השרון וסביבותיה? אני מציעה לכם שירות כולל המשלב ייעוץ נדל"ן ושיתוף פעולה עם בעלי מקצוע מובילים בתחומם כעורך-דין, מעצב פנים, יועץ משכנתאות, בודק נכסים מקצועי ובעלי מקצוע מקצועיים ומומלצים אשר יהפכו את חווית המעבר שלכם לחלקה יותר ונעימה יותר.

לא ניתן לפרסם תגובות