טיפים לקניית בית

טיפים לקניית בית

טיפים לקניית בית - אל תלכו הביתה בלעדיהם...

המחשבה על בית משלכם ללא בעל בית, השקט והביטחון של המקום האישי ששייך לכם והחיסכון בתשלום שכר דירה הנם יתרונות נפלאים שעשויים לשפר את רמת חייכם בצורה ניכרת. אך אם החלטתם לרכוש בית חשוב שתעשו זאת בצורה חכמה ושיטתית ותבדקו את כל הפרטים החשובים. זכרו, קניית בית היא למרבית האנשים הצעד הכלכלי המשמעותי בחייהם שלצידו במרבית המקרים מתלווה משכנתה שתלווה אותם בעשרות השנים הקרובות.  

על מנת לסייע לכם במשימה המורכבת הכנתי לכם 4 טיפים לקניית בית.

4 טיפים לקניית בית – לעשות את זה בצורה חכמה

  • בדקו את מחירי הדירות באזור בו אתם מעוניינים לגור – לאחר שתחליטו היכן אתם רוצים לגור בשנים הקרובות, יהיה עליכם להתחיל לבדוק מהם מחירי הדירות באזור המבוקש. תוכלו לפנות אל משרדים של מתווכים ואנשי נדל"ן מקצועיים, לעיין באתרים שונים שעוסקים בנדל"ן למגורים (כמו למשל: מדל"ן, יד 2 והומלס) ולבחון מחירי דירות באזור בעיתונים. בדקו שהתקציב העומד לרשותכם אכן מתאים לנכס שאתם עומדים לרכוש.
  • תקציב - לאחר שבחנתם את מחירי הדירות יהיה עליכם להחליט מהו התקציב שלכם והאם אתם יכולים לממן רכישה של בית באזור. מרבית רוכשי הבתים בארץ אינם יכולים לממן רכישת בית באמצעות הון עצמי וצריכים לקחת הלוואהמשכנתה. במקרה זה מומלץ לפנות אל יועץ משכנתאות מקצועי ולקבל ייעוץ. קחו בחשבון שרכישת הבית תדרוש השקעת כספים נוספים ושיהיה עליכם לשלם על מס רכישה, תשלום שכר טרחה לעורך דין (נרחיב בטיפ הבא), שיפוצים ושינויים במידת הצורך והוצאות נוספות.בנוסף, חשוב להביא בחשבון את עלות ההחזר החודשי של המשכנתה שתיקחו על מנת למממן את הרכישה.
  • קבלת שירות מעורך דין – רצוי מאוד לקבל ייעוץ מקצועי מעורך דין שמתמחה במקרקעין. עורך דין שמתמחה בתחום יבצע את הבדיקות הנחוצות שכוללות: בדיקת זהות המוכר, בדיקת הזכויות של המוכר בנכס ורישום הנכס בטאבו, ברשות מקרקעי ישראל או בחברה משכנת. כמו כן, יוכל עורך הדין לבדוק האם ניתן תשלום של דמי חכירה, האם הנכס רשום על אדם נוסף, האם בעל הנכס חייב כספים לעירייה והאם קיימים שעבודים לצד ג'. עורך הדין חשוב לא רק לצורך ביצוע הפעולות הללו – הוא גם יוכל לספק לכם מידע בנוגע למס רכישה ולהעניק לכם המלצות יעילות נוספות.
  • הבית מוצא חן בעינכם? וודאו שהוא עונה על כל הצרכים – וודאו שהבית עונה על הצרכים שלכם – שהחדרים, הסלון, השירותים והמטבח בגודל המתאים, שנכנסים אליו אוויר ואור, שהוא מחולק בצורה נעימה וכל פרט אחר שחשוב לכם. על הבית להתאים לצרכים ולאורח החיים של דייריו. האם אתם מארחים הרבה? האם אתם מבשלים וזקוקים למטבח גדול ומשוכלל? האם הגינה תואמת את צורכיכם או שתאלצו לקחת שירותי גינון ועיצוב נוף יקרים בהמשך? חשבו על אורח חייכם ובהתאמה על הבית בו אתם מעוניינים, הדבר יחסוך לכם לא מעט כסף בהמשך.

לקניית בית עוד משמעותיות רבות. אני אשמח לעמוד לרשותכם ולהציע לכם את הניסיון שלי בתחום וכן תהליך ליווי מקצועי עד להשלמת תהליך הרכישה בצורה מוצלחת. אני מציעה לכם שירות כולל המשלב ייעוץ נדל"ן ושיתוף פעולה עם בעלי מקצוע מובילים בתחומם כעורך-דין, מעצב פנים, יועץ משכנתאות, בודק נכסים מקצועי ובעלי מקצוע מקצועיים ומומלצים אשר יהפכו את חווית המעבר שלכם לחלקה יותר ונעימה יותר.

שיהיה לכם בהצלחה!

 

לא ניתן לפרסם תגובות